صفحه نخست
درباره ما
واحد آموزش
به سایت مرکز آموزشهای هوایی هما خوش آمدید
پذیرش دانشجو
گالری
ارتباط با ما
         درباره ما
شركـت مركـز آموزشهـاي هوايـي همـا

در سال 1382 فكر تاسيس شركت مركز آموزشهاي هوايي هما در پي توصيه مدير عامل محترم وقت شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي و به منظور تربيت خلبان جهت تامين نيازمنديهاي آن شركت و ساير شركتهاي هواپيمايي ايجاد گرديد و شركت هواپيمايي چابهار يكي از شركتهاي زير مجموعه صندوق بازنشستگي و رفاه كاركنان هما مامور انجام اين مهم گرديد كه با تلاش بي وقفه شركت مذكور و عليرغم مشكلات عديده در اين راه پس از اخذ موافقت اصولي از سازمان هواپيمايي كشوري شركت مركز آموزشهاي هوايي هما در تاريخ 5/7/1383 به صورت شركت سهامي خاص با سرمايه اوليه 1،000،000،000 طي شماره 230820 در ادازه ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد.
پس از ثبت شركت، اقدامات لازم جهت اخذ مجوزهاي آموزش و جذب نيروهاي متخصص و سازماندهي شركت بعمل آمد و با درج آگهي جذب دانشجو در روزنامه از ميان علاقمندان پس از طي مراحل مختلف (آزمون كتبي، امتحان هوش، مصاحبه و ...) اولين دوره كلاسهاي زميني در مقطع PPL در تير ماه 1384 با حضور 25 دانشجو و پس از انعقاد قرارداد در محل دفتر مركزي شركت آغاز گرديد.
جهت آموزشهاي پروازي پس از بررسي هاي انجام شده و رعايت كليه جوانب نهايتاً شركت با خريد سه فروند هواپيماي پرنده آبيBLUE BIRD) ( ساخت ايران با مشخصات پيوست از كارخانه سازنده (شركت هوا فضايي درنا) و تحويل اولين فروند آنها در آبانماه عملاً پرواز آموزشي از اسفند ماه سال 84 در محل فرودگاه شركت خدمات ويژه وزارت واقع در قزوين آغاز نمود. هم زمان نيز با تهيه يك دستگاه سيمولاتور بنام شاهين 21 كه از روي هواپيماي TB-21 طراحي و ساخته شده است و تا مقطع IR به تائيد سازمان هواپيمايي كشوري رسيده است در دفتر مركزي جهت پيشبرد امور آموزشي مستقر گرديد كه علاوه بر استفاده دانشجويان اين مركز دانشجويان ساير مراكز آموزشي نيز از آن بهره مند ميگردند. اين دستگاه سيمولاتور علاوه بر دو دستگاه سيمولاتور مربوط به هواپيما پرنده آبي ميباشد كه جهت آموزش مقدماتي دانشجويان مورد استفاده قرار دارند.
با توجه به بعد مسافت، اشكالات عملياتي و پشتيباني موجود در فرودگاه قزوين و عدم توانايي مسئولين مربوطه در جهت رفع مشكلات شركت در تير ماه سال 1386 پايگاه عملياتي خود را از فرودگاه مذكور به فرودگاه بين المللي پيام واقع در مهرشهر كرج منتقل نمود.
با توجه به كثرت علاقمندان فراگيري پرواز و اينكه هواپيماهاي پرنده آبي قادر به انجام كليه الزامات مورد نياز جهت اخذ مدرك CPL/IRنبودند شركت در سال 1385 تصميم به خريد 4 فروند هواپيماي سسنا SP172 با مشخصات پيوست گرفت و پس از انعقاد قرارداد برابر مقررات و ضوابط موجود 4 فروند هواپيماهاي فوق مدلهاي2003و2002 در سال 1385 به كشور وارد و پس از ترخيص از گمركات كشور در مرداد ماه 1386 به فرودگاه پيام منتقل گرديدند.
با انتقال هواپيماها به فرودگاه پيام شركت اقدام به ثبت هواپيماها و اخذ مجوزهاي پرواز از سازمان هواپيماي كشوري نمود كه پس از انجام بازديد هاي فني و عمليات توسط كارشناسان آن سازمان مجوز پرواز هواپيما ها در مهر ماه صادر و پروازهاي آموزشي هواپيماها در آبانماه 1386 آغاز گرديد.
در سال 1385 سرمايه شركت به مبلغ 10،000،000،000 ريال افزايش يافت و سهامداران شركت عبارتند از صندوق بازنشستگي و رفاه كاركنان هما، شركت هواپيمايي چابهار و شركت خدمات بازرگاني هما.


در سال 1388 سهامداران (مجمع مرکزآموزش های هوایی هما) تصمیم به فروش کلیه هواپیماهای BLUE BIRD و CESSNA-172 گرفتند که این امر در پایان همان سال تحقق یافت و کلیه هواپیماها به همراه قطعات یدکی و ... واگذار گردید. پس از کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری این مرکز مبادرت به برگزاری دوره های آموزش زمینی در مقاطع PPL، CPL ، Instrument و همچنین ارائه پروازهای آموزشی با سیمولاتور TB-21 (شاهین) نمود. مضافاً در سال 1392 با کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری دوره آموزش مهمانداری نیز به آموزش های این مرکز اضافه گردیده و بر اساس قوانین و مقررات ایکائو و سازمان هواپیمایی کشوری ایران و با استفاده از اساتید مجرب در امر هوانوردی و در محیطی مجهز به وسایل کمک آموزشی مناسب مشغول فعالیت بوده و کلیه آموزش های فوق الذکر را به متقاضیان واجد شرایط (دختر و پسر) و آینده سازان کشور جمهوری اسلامی ایران ارائه می نماید.


آدرس دفتر مركزي شركت: جاده مخصوص كرج- خيابان شهيد عموئيان (بيمه پنجم)- كوچه دوم- ساختمان مؤسسه صندوق بازنشستگي، ذخيره و رفاه هما- طبقه اول- واحد 101


تلفن: 80- 44672278(21) 0098
نمابر: 44672467 (21) 0098
پست الكترونيكي: info@homaatc.com


   
کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز آموزشهای هوایی هما میباشد.